Zehra Güneş’ten sakatlık itirafı! ‘Ağrılı bir süreç geçirdim’

Vodafone Sultanlar Ligi ekiplerinden VakıfBank’ta başarılı bir sezon geçiren Zehra Güneş suskunluğunu bozdu. A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın yıldızı, Voleybol Milletler Ligi için hazırlıkların sürdüğü dönemde açıklamalarda bulundu.

İzin günlerinden sonra yorgun hissettiğini belirten Zehra Güneş, “Profesyonel sporcu olarak ‘Durmak’ diye bir şey olmuyor hayatımızda. İzin günlerimizden sonra; ertesi gün çok yorgun hissediyorum kendimi, sürekli bir şey yapmak zorundaymışım gibi geliyor” dedi.

Hedeflerine mentalitesini koruyarak ulaşabileceğini dile getiren Zehra Güneş, “Mentalitemi korumaya çalışırken ‘İstemediğim zaman bile %100’ümü vermeyi’ hedefliyorum. Belki hemen değil ama sonunda istediğim, hedeflediğim şeyleri bu şekilde alabileceğimi düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

“Olimpiyatlardan madalya ile dönecek miyiz” sorusuna Zehra Güneş, “Tabii ki altın madalyayla dönmeyi istiyorum. Kendi en iyim olma yolunda psikoloji çok önemli. Benim için en iyisi olan başkası için olmayabilir” cevabını verdi.

En iyi seviyesine henüz ulaştığını düşünmediğini vurgulayan Zehra Güneş, “Bedenine ne kadar yatırım yapıyorsan, psikolojinin ne kadar üstüne eğilirsen seni o kadar sağlıklı bir sürece sokacağını inanıyorum. Kendi en iyimi bulduğumu henüz düşünmüyorum. Önümde uzun bir yol var. Kendi en iyimi bulurken hep birlikte çok güzel şeyler başaracağımıza inanıyorum” açıklamasını yaptı.

Nike’ın düzenlediği organizasyonda konuşan Zehra Güneş, “Sizi ne gaza getirir” sorusuna şu cevabı verdi:

“Olimpiyat madalyası almak!”

Omuz sakatlığı yaşadığını vurgulayan Zehra Güneş, “Omuz sakatlığı yaşıyorum. Ağrım olduğunda bile antrenman yapmak zorunda hissediyordum kendimi. Top yapamıyorsam ekstra fitness yapayım derdim. Bu sezon çok ağrılı bir süreç geçirdim” dedi.

Bu sezon kendisi için önemli bir eşiği geride bıraktığını belirten Zehra Güneş, “Bu sezondan aldığım ders bu oldu. ‘Evet Zehra vücudunu dinle ağrın var, belki sana durmak iyi gelecek’ dedim. Kendime, zihnime, durmayı öğrettiğim bir sene oldu. Zihni dinlendirmek bedenden daha önemli” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x