Jose Mourinho onay verdi! Fenerbahçe, Chelsea’nin yıldızının peşine düştü

Jose Mourinho ile 2 yıllık sözleşme imzalayan Fenerbahçe, transfer çalışmalarına başladı. Jose Mourinho’nun raporu doğrultusunda hareket eden sarı-lacivertlilerin, Chelsea forması giyen genç futbolcuyla ilgilendiği belirtildi.

Fenerbahçe’nin genç futbolcunun transferinde Jose Mourinho kozunu kullanabileceği aktarıldı. Takvim’in haberine göre; Fenerbahçe, Chelsea forması giyen Lesley Ugochukwu için harekete geçti.

Sarı-lacivertlilerin genç futbolcunun transferi için girişimlere başladığı kaydedildi. Fenerbahçe Teknik Direktörü Jose Mourinho’nun orta sahaya mücadeleci ve fizik kalitesi ön plana çıkan bir oyuncu istediği vurgulandı. Portekizli teknik direktörün, Lesley Ugochukwu transferine onay verdiği belirtildi.

Fenerbahçe’nin 20 yaşındaki orta sahayı kiralamayı hedeflediği aktarıldı. Chelsea’nin genç futbolcuyu kiralamaya sıcak baktığı, Jose Mourinho faktörü sebebiyle Fenerbahçe’nin bu transferde avantajlı olabileceği kaydedildi.

Fransız orta saha, geride kalan sezonda Chelsea’de 15 maça çıktı. Lesley Ugochukwu bu müsabakalarda 563 dakika sahada kaldı. Lesley Ugochukwu’nun Chelsea ile olan sözleşmesi 30 Haziran 20230’da sona erecek. Fransız yıldızın güncel piyasa değeri 25 milyon euro.

Rennes altyapısında yetişen Lesley Ugochukwu, 2023-2024 sezonu başında 27 milyon euro bedelle Chelsea’ye imza attı. 20 yaşındaki orta saha, Fransa U21 Milli Takımı’nda 4 maça çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x